Mis on infoühiskond?

“Infoühiskond” on rohkem üldine termin, mis haarab terve rea infotöötlemise tehnoloogiaid, mis põhjalikult muudavad ühiskonda.

Infoühiskond (inglise keeles information society) on informatsiooni tähtsustav ja seda kõigis eluvaldkondades maksimaalselt kasutav (hankiv, tootev, talletav, levitav) ühiskond.

Infoühiskond on koondmõiste rõhutamaks info ja infokäitluse mahtude ja tähtsuse suhtelist suurenemist tänapäeva ühiskonnas. See on kõikehõlmav ning haarab kogu sotsiaalset reaalsust. Infoühiskonna peamiseks tunnuseks on arvutite massiline kasutamine ja kõikjale ulatuvad ülemaailmsed, personaalsed kommunikatsioonikanalid (Internet ja sellel baseeruvad struktuurid) ning elektroonilised teenused. Infoühiskonna inimesel on võimalik ligi pääseda tohutule hulgale andmepankadele ja infoallikatele. Tema abivahendiks on võimsad personaal- ja serverarvutid.

Infoühiskond on ühiskond, kus peaaegu kogu maailm on ühendatud ühtse infoedastusvõrguga – tänapäeva Interneti järeltulijaga –, mis suudab piisavalt kiiresti edastada kõiki inimtegevuseks vajaminevaid infokogumeid.

Infoühiskonnas on enamik inimkonna loodud väärtusi kätketud teabesse.

Infoühiskond on ühiskond, mis puutub kokku kõigi maailma valdkondadega, seal väärtustatakse kiiret info liikumist, andmete, teenuste, mugavuste kiiret kättesaadavust. Infoühiskonnas on inimene andnud arvutile teha paljud enda töödest, infoühiskonnas ei pea minema lehte poest ostma, ei pea kirja minema postkasti viima, kõik on kahe kliki kaugusel. Kokkuvõtlikult öeldes on infoühiskond mugav ja kiirelt arenev ühiskond.

Rubriigid: Intelligentne arvutikasutus. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar